Mail Home

20 лет с вами!175

Документальне оформлення та відображення у бухгалтерському обліку операції списання валютної кредиторської заборгованості

Четверг, 10 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 197

Підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах і ПДВ) прийняло рішення про списання валютної кредиторської заборгованості як безнадійної (постачальник-нерезидент не заперечує). Заборгованість пов'язана з придбанням у нерезидента прав на користування комп'ютерною програмою для власних потреб. Підприємство нарахувало податкові зобов'язання з ПДВ (імпорт послуг від нерезидента) і використало право на податковий кредит. Якими документами таку операцію оформити? Як таку операцію відобразити в бухгалтерському обліку?

Прочитайте статью полностью »

Відображення у податковому обліку операції списання валютної кредиторської заборгованості

Четверг, 10 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 167

Підприємство (платник податку на прибуток на загальних підставах та ПДВ) (прийняв рішення про списання валютної кредиторської заборгованості як безнадійної (постачальник-нерезидент не заперечує). Заборгованість пов'язана з придбанням у нерезидента прав на користування комп'ютерною програмою «САП» для власних потреб. Підприємство нарахувало податкові зобов'язання з ПДВ (імпорт послуг від нерезидента) та використало право на податковий кредит. Як така операція відображається в податковому обліку з податку на прибуток та ПДВ? Чи стосується ця операція попередньо нарахованих курсових різниць?

Прочитайте статью полностью »

Дооцінка соняшника, поставленого покупцеві у попередньому році

Среда, 9 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 150

Підприємство у 2016 році уклало договір заставної закупівлі насіння соняшника, за яким воно є постачальником. Суть договору: протягом періоду збору врожаю соняшник постачався покупцеві в заставу за попередніми цінами, на суму поставки (у попередніх цінах) виписувались у 2016 році видаткові та податкові накладні. Умовами договору передбачено, що сторони повинні узгодити остаточну ціну соняшника до 01.04.2017 з огляду на ціни, що діють на момент укладення додаткової угоди про визначення остаточної ціни. Таку додаткову угоду укладено з покупцем у 2017 році на суму різниці між остаточною та попередньою ціною; на дату укладення дод. угоди виписано розрахунки коригування до видаткових і податкових накладних. Як у бухгалтерському обліку слід відобразити таку дооцінку поставленого у попередньому році соняшника?

Прочитайте статью полностью »

Взаємозалік заборгованості з нерезидентом

Понедельник, 7 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,
Просмотров: 185

Чи можна оформити взаємозалік заборгованості з нерезидентом? Чи не виникає в такому разі валютного контролю з погашення заборгованості 120 днів?

Прочитайте статью полностью »

Списание стоимости неиспользованного электронного авиабилета

Понедельник, 7 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 198

Предприятие приобрело в мае 2014 г. у агента по безналичному расчету единый электронный авиабилет для своего сотрудника, выезжающего в загранкомандировку по маршруту Донецк – Мюнхен – Париж – Мюнхен – Донецк. В связи с отменой авиакомпанией обратного авиарейса пришлось дополнительно приобретать для возвращения сотрудника из командировки новый авиабилет у другой авиакомпании по другому маршруту. При требовании компенсации стоимости неиспользованного авиабилета Агент выдал только справку о его стоимости. Официального письма от авиакомпании об отмене авиарейса нет. Взыскать компенсацию за неиспользованный авиабилет нет фактической возможности, поскольку не можем найти Агента (зона АТО). Какие возникают последствия в бухгалтерском и налоговом учете при списании неиспользованного электронного авиабилета не по вине сотрудника предприятия?

Прочитайте статью полностью »

Налогообложение операции по бесплатной передаче семян

Пятница, 4 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 117

Нерезидент бесплатно предоставляет нашей компании семена сахарной свеклы. Мы, в свою очередь, для демонстрации урожайности бесплатно в качестве рекламы даем фермерам сеять эти семена и в конце сезона сами делаем лабораторный анализ на сахарность или отдаем готовую свеклу независимой лаборатории. Как оформить передачу таких семян предприятиям Украины с минимальными налоговыми обязательствами?

Прочитайте статью полностью »

Совместное использование имущества двумя предприятиями

Пятница, 4 августа 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 141

Учредители предприятия зарегистрировали ещё одно предприятие и все сотрудники были приняты на новое предприятие по совместительству на 0,25 ставки, при этом на старом предприятии они переведены на 0,75 ставки. Новое предприятие не имеет достаточно основных средств. Получается, что люди работают, используя основные средства, 6 часов на одном предприятии и 2 часа на другом. Было бы логично передать в аренду их основные средства на 2 часа в день. Какими документами это можно оформить?

Прочитайте статью полностью »

Зменшення заборгованості перед банком у зв'язку із зверненням стягнення на предмет іпотеки

Вторник, 25 апреля 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 514

У рахунок часткового погашення заборгованості перед банком за Договором кредитної лінії у розмірі 100000,00 грн без ПДВ рішенням господарського суду звернуто стягнення на предмет іпотеки за іпотечним договором та визнано за банком права власності на комплекс будівель. Рішення набрало законної сили. Відповідно до п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю. Іпотекодавець і банк є платниками ПДВ. Іпотекодавець передав комплекс будівель на суму 120000 грн, у т. ч. ПДВ. Однак банк зменшив суму заборгованості лише на 100000,00 грн, а не на 120000,00 грн з урахуванням ПДВ. З урахуванням ПДВ чи без урахування підлягає зменшенню заборгованість за кредитним договором у зв'язку із зверненням стягнення на предмет іпотеки шляхом визнання права власності банком?

Прочитайте статью полностью »

Работа в выходные дни при трехсменном графике работы

Вторник, 25 апреля 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 416

Бывают ситуации, когда предприятие временно переходит на трехсменный график работы. Тогда третья смена заканчивается в субботу в 6:00 утра. Или же начало третьей смены приходится на воскресенье на 22:00, тогда рабочая неделя закончится в пятницу в 22:00. И в первом, и во втором случае – работа в выходной день. Производство останавливается на выходные. Можем ли работу в три смены начинать в воскресенье в 22:00 и заканчивать в пятницу в 22:00, или только с понедельника с 6:00 по субботу 6:00?

Прочитайте статью полностью »

Отражение в учете предприятия финансовой беспроцентной помощи учредителя

Как в бухгалтерском и налоговом учёте предприятия (20 млн оборот предприятия в 2016 году и более 20 млн оборот в 2017 году) отражается возвратная финансовая беспроцентная помощь учредителя предприятия на пополнение оборотных средств? В каких отчетах отражается такая фин. помощь как на предприятии, так и у физлица-учредителя?

Прочитайте статью полностью »

Зведена податкова накладна

Среда, 5 апреля 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 500

При оплаті послуг на сайті покупцями гроші збирає платіжна система і наступного дня перераховує на розрахунковий рахунок загальну суму за попередній день. Чи можна робити у такому разі податкову накладну зведену за місяць чи треба оформляти підсумкову за день? Який тип причини такої податкової накладної?

Прочитайте статью полностью »

Ціноутворення при поставці на експорт раніше придбаного товару

Пятница, 31 марта 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , , ,
Просмотров: 469

Підприємство придбало товар (наприклад, за 30000 грн, в т.ч. ПДВ 20% 5000 грн) та реалізувало його на експорт за 1000 євро по курсу 27,5 (27500 грн, в т.ч. ПДВ 0%). Чи вважається в даному випадку ціна продажу нижчою за ціну придбання?

Прочитайте статью полностью »

Открытие депозитного счета ломбардом

Пятница, 31 марта 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Просмотров: 501

Имеет ли право ломбард, использующий в своей деятельности только собственные средства, открыть депозитный счет? Не противоречит ли каким-либо нормативным актам? Если да, то на основании каких документов? Как это отразить в учете? Как правильно отразить в декларации по прибыли?

Прочитайте статью полностью »

Застосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних

Среда, 22 марта 2017 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 522

Як застосовуються штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних та розрахунків коригування за період жовтень-грудень 2015 р.?

Прочитайте статью полностью »

Заборгованість, отримана по рішенню суду, у перерахунку до валютного еквіваленту

Вторник, 27 декабря 2016 г.
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , , ,
Просмотров: 961

На рахунок підприємства зайшли гроші від покупця згідно наказу на виконання судового рішення, в т. ч. сума основного боргу, яка розрахована згідно з договірними зобов'язаннями з урахуванням коригування на зміну курсу валюти. Тобто балансова вартість постачання і вартість товару розрахована з урахуванням курсу валют по судовому рішенню відрізняється в сторону збільшення. Згідно ПКУ податкові зобов'язання з ПДВ не виникають на суми інфляційних витрат, суднових зборів і т. д. Як правильно провести господарську операцію та скласти податкову накладну (або розрахунок коригування) на підставі бухгалтерської довідки, коли рішення суду датується червнем 2016 року, набрала чинності на підставі наказу про примусове виконання, гроші зайшли 01.08.2016 р. від покупця з призначенням платежу"за рішенням суду", а бухгалтерська довідка поки не складена?

Прочитайте статью полностью »