Mail Home

Можливість надання послуг ФОП на єдиному податку для ТОВ

Четверг, 14 мая 2015 г.
Просмотров: 3345
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: , ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на март 2015 г.

Чи може ФОП на єдиному податку надавати послуги ТОВ, учасником якого (34 %) є його дружина?

Відповідно до п. 291.4 ПКУ до платників єдиного податку другої групи належать фізичні особи – підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

• не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

• обсяг доходу не перевищує 1 500 000 гривень.

Дія цього підпункту не поширюється на фізичних осіб – підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи – підприємці належать виключно до третьої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для такої групи.

До третьої групи належать фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена, та юридичні особи – суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень. Платники єдиного податку третьої групи можуть надавати послуги будь-якому замовнику.

Обмеження щодо видів діяльності для всіх платників податку першої-третьої груп наведені у п. 291.5 ПКУ.

Так, згідно з пп. 291.5.5 ПКУ не можуть бути платниками єдиного податку третьої групи суб'єкти господарювання, у статутному капіталі яких сукупність часток, що належать юридичним особам, які не є платниками єдиного податку, дорівнює або перевищує 25 відсотків, тобто якщо 25 % або більше статутного капіталу належить юридичним особам, які є платниками податків на загальній системі.

Як бачимо, обмежень щодо наведених у запитанні моментів ПКУ не містить.

Таким чином, ФОП на єдиному податку третьої групи може надавати послуги ТОВ, учасником якого (34 %) є його дружина. В даному випадку факт «пов'язаності» та спрощена система оподаткування ФОП не впливає на порядок оподаткування ТОВ, коригування об'єкта оподаткування ТОВ, що передбачені п. 134.1 ПКУ і перелічені у ст. 138-141 ПКУ, не потрібні.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)