Mail Home

Облік витрат на забезпечення роботи інтернет-сайту

Вторник, 8 ноября 2016 г.
Просмотров: 1464
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на июль 2016 г.

Підприємство має інтернет-сайт, що був придбаний рік тому і використовується для господарської діяльності. Минув рік користування сайтом і підприємство знову придбало послуги хостингу на 12 місяців вартістю 588,00 грн., в т. ч. ПДВ – 98,00 грн., а також делегування доменного імені на 12 місяців вартістю 86,00 грн., в т. ч. ПДВ – 14,33 грн. Послуги спочатку оплачені, а потім отримані акти здавання-приймання робіт. Як в бухгалтерському обліку відобразити ці операції?

Інтернет-сайт являє собою сукупність файлів, які розміщуються, зазвичай, на сервері. Якщо такий сайт знаходиться не на власному сервері, то підприємство користується послугою хостингу.

Слід зазначити, що інтернет-сайт залежно від цілей та результатів його використання може бути визнаний як нематеріальний актив, якщо він сприяє отриманню операційних доходів його власника, наприклад, сайт інтернет-магазину. Якщо сайт містить тільки інформацію про підприємство та його продукцію, витрати на його розробку визнаються витратами періоду.

Хостинг – послуга з фізичного розміщення сайту на сервері постачальника послуг, який перебуває в його приміщенні і має постійне підключення до Інтернет. Основною метою цієї послуги є забезпечення цілодобового доступу відвідувачів до сайту, завдяки чому відбувається підтримка сайту в робочому стані.

Тобто, на нашу думку, витрати на послуги хостингу є витратами періоду та мають враховуватися на рахунку 93 «Витрати на збут».

Слід зазначити, що в роз'ясненні з розділу 102.05 модуля БАЗА ПОДАТКОВИХ ЗНАНЬ податківці дійшли висновку, що витрати, пов'язані з реєстрацією доменного імені та хостингом, відносяться до 6 групи – інші нематеріальні активи і амортизація таких витрат здійснюється відповідно до норм п. 138.3 ПКУ.

Щодо хостингу вважаємо такий підхід некоректним. Оскільки згідно з П(С)БО 8 «Нематеріальні активи» первісна вартість нематеріальних активів збільшується на суму витрат, пов'язаних з удосконаленням цих нематеріальних активів і підвищенням їх можливостей та строку використання, які сприятимуть збільшенню первісно очікуваних майбутніх економічних вигод а послуги хостингу спрямовані на підтримку сайту в робочому стані.

Одразу після розробки сайту починається етап експлуатації. Витрати цього етапу відносяться до витрат звітного періоду.

Згідно із Законом України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 р. № 1280-IV домен – частина ієрархічного адресного простору мережі Інтернет, яка має унікальну назву, що її ідентифікує, обслуговується групою серверів доменних імен та централізовано адмініструється.

Тобто домен – це ім'я сайту в мережі Інтернет, без реєстрації якого, зазвичай, сайт не може бути використаний. Тому витрати на первісну реєстрацію домену включаються до первісної вартості сайту (якщо такий сайт обліковується як нематеріальний актив). Оскільки під час реєстрації домену підприємство не купує його, а лише отримує право його використання протягом певного часу, то після цього часу необхідно подовжити право на використання домену. Витрати на подовження домену відносяться до витрат періоду у складі витрат на збут.

З огляду на викладене вище, витрати на послуги хостингу та витрати на подовження домену є витратами періоду і мають обліковуватися у складі витрат на збут.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Комментарии:

  1. 2016-11-09 в 23:18:55 | Комментатор 17
    ]]>]]>

    Здравствуйте!

    Подскажите, пожалуйста, что является первоначальной стоимостью нематериального актива для расчета амортизации после модернизации? Остаточная на конец месяца, в котором была осуществлена модернизация + сумма модернизации? Срок полезного использования нематериального актива после модернизации увеличен. Какой механизм расчета амортизации в данном случае?

    Большое спасибо за ответ.

  2. 2016-11-16 в 18:59:22 | Геннадий (Курсор-Аудит)
    ]]>]]>

    Первоначальная стоимость после модернизации равна исторической первоначальной стоимости+сумма модернизации. Например, ПС историческая=10000, износ=2000 (один год при сроке 5 лет). После модернизации на сумму 4000 решено увеличить срок ПИ до 9 лет. Тогда новая норма амортизации=(10000+4000-2000)/(9-1)=12000/8=1500 в год.

    Желаем удачи!

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)