Mail Home

Порядок подання електронних реєстрів податкових накладних

Пятница, 9 декабря 2011 г.
Просмотров: 5686
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на март 2011 г.

Яким чином можна подавати електронні Реєстри податкових накладних до податкової інспекції (через мережу Інтернет, на електронних носіях тощо)?

Відповідно до п. 201.14 ПКУ платники податку зобов'язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об'єктами оподаткування та звільнені від оподаткування.

Крім того, п. 201.15 ПКУ встановлено, що зведені результати такого обліку відображаються у податкових деклараціях, форма яких встановлюється у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу. Платник податку веде реєстр виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді, у якому зазначаються порядковий номер податкової накладної, дата її виписки (отримання), загальна сума постачання та сума нарахованого податку, а також реєстраційний номер платника податку – продавця, який видав податкову накладну. Форма і порядок заповнення реєстру виданих та отриманих податкових накладних встановлюються відповідно до вимог р. II цього Кодексу.

Платники податку щомісяця в терміни, передбачені для подання податкової звітності (календарний місяць), у тому числі для яких встановлено звітний податковий період – квартал, подають органу державної податкової служби копії записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних за такий період в електронному вигляді.

Орган державної податкової служби розробляє та розміщує на своєму офіційному веб-сайті програму ведення обліку записів у реєстрах виданих та отриманих податкових накладних в електронному вигляді та забезпечує її безкоштовне розповсюдження (включаючи необхідні зміни та доповнення) шляхом надання доступу до копіювання такої програми як через Інтернет, так і шляхом запису на магнітні носії інформації платника за його запитом.

Пунктом 49.17 ПКУ передбачено, що центральний орган виконавчої влади, відповідальний за процеси інформатизації в Україні, впроваджує та утримує автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронної звітності» для надання послуг з подання за допомогою мережі Інтернет в електронному вигляді звітності, обов'язковість подання якої встановлено законодавством, до міністерств, інших органів державної влади та фондів загальнообов'язкового державного страхування.

Опис форматів (стандартів), структура електронних документів, що забезпечує подання електронної звітності до автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності», повинні розміщуватися та підтримуватися в актуальному стані на безоплатній для користувачів основі на загальнодоступних інформаційних ресурсах Міністерства фінансів України та тих органів державної влади, до яких обов'язковість подання звітності встановлена законодавством.

Автоматизована система «Єдине вікно подання електронної звітності» та всі її компоненти є державною власністю.

За допомогою автоматизованої системи «Єдине вікно подання електронної звітності» або її компонентів можуть надаватися інші послуги.

На виконання п. 201.5 ПКУ ДПАУ наказом від 25.01.2011 р. № 41 затвердила форми та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість. Відповідно до зазначеного Порядку, який повністю відповідає нормам <п. 49.3 ПКУ, у платника податків зберігається право вибору способу подання податкової декларації:

а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;

б) поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

в) засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Виключення становлять великі та середні платники податку, які повинні подавати податкові декларації з ПДВ тільки засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб.

Таким чином, на нашу думку, подання електронного Реєстру податкових накладних до податкової інспекції може здійснюватися у будь-якій формі, на будь-якому носії інформації. Єдиним обмеженням є те, що у разі подання електронного Реєстру через мережу Інтернет платник податку повинен зареєструвати та використовувати при цьому електронний підпис підзвітних осіб.


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Ольга Буркун 

Аудитор АФ "Курсор-Аудит"