Mail Home

Реєстрація фермерського господарства як суб'єкта спеціального режиму оподаткування при зміні профілю виробництва

Пятница, 13 февраля 2015 г.
Просмотров: 1924
Рубрика: Вопрос-ответ   Тема: ,
Подписаться на комментарии по RSS

Будьте внимательны: в законодательство могли быть внесены изменения! В этой статье приведены ссылки на законодательство, актуальное на декабрь 2014 г.

Чи може новоутворене фермерське господарство перейти з 01.01.2015 р. на сплату фіксованого сільськогосподарського податку та зареєструватися як суб'єкт спеціального режиму оподаткування, якщо воно в році утворення займалося виключно розведенням курей та реалізацією яєць, а в новому році планує займатися рослинництвом?

Відповідно до п. 301.5 ПКУ новоутворені сільськогосподарські товаровиробники можуть бути платниками податку з наступного року, якщо частка сільськогосподарського товаровиробництва, отримана за попередній податковий (звітний) рік, дорівнює або перевищує 75 відсотків. При цьому згідно з п. 305.3 ПКУ попередній податковий (звітний) рік для новоутворених сільськогосподарських товаровиробників – це період з дня державної реєстрації до 31 грудня того ж року.

Порядок набуття статусу платника податку визначений ст. 308 ПКУ.

Відповідно до п. 209.6 ПКУ сільськогосподарським вважається підприємство, основною діяльністю якого є постачання вироблених (наданих) ним сільськогосподарських товарів (послуг) на власних або орендованих основних фондах, а також на давальницьких умовах, в якій питома вага вартості сільськогосподарських товарів/послуг становить не менш як 75 відсотків вартості всіх товарів/послуг, поставлених протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно. Ця норма діє з урахуванням того, що для новоутвореного сільськогосподарського підприємства, зареєстрованого як суб'єкт господарювання, який провадить господарську діяльність менше ніж 12 календарних місяців, така питома вага сільськогосподарських товарів/послуг розраховується за наслідками кожного окремого звітного податкового періоду.

Крім того, згідно з п. 209.10 ПКУ сільськогосподарське підприємство реєструється як суб'єкт спеціального режиму оподаткування з дотриманням правил та у строки, що визначені ст. 183 цього Кодексу для реєстрації платників податку на додану вартість. Відповідно до п. 183.3 ПКУ у разі добровільної реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається згідно з п. 183.7 не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платниками податку і матимуть право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

Згідно з п. 209.7 ПКУ сільськогосподарськими вважаються товари, зазначені у товарних групах 1 – 24, товарних позиціях 4101, 4102, 4103, 4301 згідно з УКТ ЗЕД, та послуги, які отримані в результаті здійснення діяльності, на яку відповідно до п. 209.17 ПКУ поширюється дія спеціального режиму оподаткування у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, якщо такі товари вирощуються, відгодовуються, виловлюються або збираються (заготовляються), а послуги надаються безпосередньо платником податку – суб'єктом спеціального режиму оподаткування (крім придбання таких товарів/послуг у інших осіб), які поставляються зазначеним платником податку – їх виробником.

Також п. 209.17 ПКУ визначено, що дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства поширюється в тому числі на:

- розведення птиці (01.24.0 КВЕД);

– відтворювання поголів'я свійської птиці (курей, гусей, індиків, цесарок, перепілок, страусів тощо);

- вирощування свійської птиці;

одержання яєць.

Таким чином, якщо підприємство до 01.01.2015 р. займалось виробництвом сільськогосподарських товарів у розмірі 100 %, воно має право зареєструватися як платником ФСП, так і суб'єктом спеціального режиму оподаткування з ПДВ з 01.01.2015 р. при виконанні вищенаведених правил. При цьому не має ніякого значення, що до цієї дати підприємство займалося розведенням курей, а планує зайнятися рослинництвом.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»


Оцените статью, пожалуйста:

twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru livejournal.ru yandex.ru

Оставьте Ваш комментарий!

Не регистрировать/аноним

Используйте нормальные имена. Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

Если вы уже зарегистрированы как комментатор или хотите зарегистрироваться, укажите пароль и свой действующий email.
(При регистрации на указанный адрес придет письмо с кодом активации и ссылкой на ваш персональный аккаунт, где вы сможете изменить свои данные, включая адрес сайта, ник, описание, контакты и т.д.)



(обязательно)