Mail Home

роялти

Витрати на виготовлення відеороліка для реклами свого продукту

Підприємство (замовник), що займається оптовою торгівлею, замовило у ФОП (виконавець) відеоролик для реклами свого продукту на ТБ.

Згідно з укладеним договором після підписання акта виконаних робіт усі без обмеження виключні майнові авторські та суміжні права належать замовнику. Також відповідно до договору виконавець зобов'язується особисто та за власні кошти врегулювати будь-які претензії третіх осіб до замовника, якщо такі виникнуть у процесі використання відеоролика замовником.

Однак на прохання замовника виконавець не надав жодних документів, які вказували б на перехід абсолютно всіх майнових прав від акторів, які знімалися у відеоролику, до виконавця. Тож є імовірність існування спільних майнових прав на ролик у виконавця та акторів (інформації про те, що актори працюють у ФОП як на основному місці роботи, також немає). Крім того, після 3 років із дати виготовлення ролика замовник має сплачувати роялті акторам у разі продовження використання ролика за призначенням.

Як правильно відобразити витрати на виготовлення відеоролика для реклами свого продукту в податковому та бухгалтерському обліку: показати як НМА чи віднести до витрат на збут разом із витратами на трансляцію по ТБ?

Прочитайте статью полностью »

Бухгалтерський та податковий облік операцій з купівлі-продажу програмного забезпечення

Відповідно до ст. 8 Закону України «Про авторське право і суміжні права» від 23.12.1993 р. № 3792-XII комп'ютерна програма є об'єктом авторського права у галузі науки, тобто інтелектуальною власністю. Статтею 18 цього Закону визначено, що комп'ютерні програми охороняються як літературні твори.

Прочитайте статью полностью »

Отражение в реестре налоговых накладных операций по приобретению лицензий, роялти, ценных бумаг

Вторник, 25 января 2011 г.
Метки: , ,

Наше предприятие приобрело лицензии на право пользования программным обеспечением у плательщика НДС, лицензии на право пользования торговым знаком у нерезидента, подпадающие под определение «роялти», а также ценные бумаги. Нужно ли отражать такие операции в реестре полученных и выданных налоговых накладных и какими нормами закона при этом руководствоваться? По какому из событий эти операции отражаются в реестре и какой строке декларации по НДС они соответствуют?

Прочитайте статью полностью »